Produkt dnia
Corner RIM
Corner RIM
9,90 zł 7,20 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Geokrata 5.0

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 64,00 zł 64.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: GardenPlus+
Kod produktu: GP11419
Pin It

Opis

Geokrata komórkowa o wymiarze 2 x 1 metra to nowoczesny system wzmocnienia podłoża. Wymiar ok. 2 metrów kwadratowych otrzymujemy po rozłożeniu taśmy.

Zastosowanie

- parkingi dla samochodów osobowych
- podjazdy do garażu
- ciągi piesze i pieszo-jezdne na posesjach przydomowych
- ścieżki ogrodowe
- drewutnie
- skarpy - zabezpieczenie przeciwerozyjne
- wiaty ogrodowe
- ciężkie warunki gruntowe
- place zabaw
- wybiegi dla zwierząt
- tymczasowy plac budowlany

Najczęściej stosowanym typem wypełnienia jest trawa oraz inne materiały mineralne i organiczne - grys, żwir, piasek, trociny, rozdrobniona kora.

Wysokość: 5 cm
Rozmiar: 2 x 1 m
Grubość: 1,5 mm (+/- 0,1 mm)
Pole powierzchni 1 komórki: 112 cm2
Rozstaw zgrzewów: 12 cm
Waga: 2,5 kg
Materiał: PEHD polietylen wysokiej gęstości

Możliwość wałowania na wiosnę 

Mroźne zimy mogą spowodować, że wierzchnia warstwa gleby na trawniku może nieco odstawać i w ten sposób korzenie traw w niektórych miejscach nie mają bezpośredniego styku z podłożem. Takie zjawisko wymaga przeprowadzenia tzw. wałowania, czyli zabiegu, który pomoże prawidłowo związać korzenie traw z glebą. 

Możliwości usunięcia "filcu"

Usuwanie filcu Po zimie na powierzchni trawnika znajdują się liczne obumarłe źdźbła traw, niezgrabione jesienią liście czy inne szczątki roślin, które przyczyniają się do powstawania tzw. filcu, czyli warstwy ograniczającej korzeniom traw dostęp tlenu i nawozów mineralnych. Usunąć taką warstwę można poprzez staranne grabienie. Do tego celu lepiej jest użyć grabi delikatnych, tzw. wachlarzowych, które pozwolą uniknąć uszkodzenia wschodzących źdźbeł traw. Wygrabiane szczątki gromadzi się w kopce, które później trzeba niezwłocznie usunąć z powierzchni trawnika.

Możliwości aeracji

Przeprowadza się ją w przypadku niewłaściwej przepuszczalności podłoża. Pojawienie się takiego zjawiska można zaobserwować poprzez powstawanie na powierzchni murawy kałuż oraz niejednolitego koloru trawnika. Najwłaściwszym okresem aeracji jest koniec kwietnia, kiedy trawnik zdolny jest już do regeneracji, a jednocześnie jest to okres przed przeprowadzeniem nawożenia i intensywnego podlewania. Do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się tzw. aerator, czyli specjalne urządzenie często przypominające wał z nakładką kolcową. W przypadku małego obszaru trawnika można wykorzystać widły lub nakładki z kolcami na podeszwy butów. Aeracja powinna zostać przeprowadzona dokładnie i równomiernie na całej powierzchni trawnika. Zwykle na glebach gliniastych odstępy pomiędzy poszczególnymi otworami wynoszą 10 cm, zaś na glebach piaszczystych 15 cm. Aerację powierzchniową wykonuje się na głębokość około 3 cm (przy trawnikach ozdobnych), zaś aerację wgłębną na co najmniej 8 cm (przy trawnikach silnie użytkowanych).

Możliwości dosiewania

Dosiewanie Jeżeli na powierzchni trawnika powstały puste miejsca, po wygrabieniu terenu (ewentualnie, jeśli jest taka potrzeba, po przeprowadzeniu wertykulacji) musimy dosiać trawę. W tym celu wolne od roślin podłoże spulchniamy widłami z szerokimi zębami. Następnie, jeżeli gleba pod trawnikiem jest zwięzła, mieszamy ją z piaskiem i po wyrównaniu powierzchni dosiewamy trawę. Na zakończenie trawnik wałujemy i podlewamy. 

Możliwość odchwaszczenia mechanicznego

Odchwaszczanie Zakładając trawnik należy poświęcić dużą uwagę na usunięcie dotychczas rosnących tam chwastów. Po wzejściu trawy, chwasty wieloletnie o korzeniu palowym np. uciążliwe osty (ostrożeń polny) usuwamy razem z korzeniem specjalną rurko-łopatką.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl